• Pradžia
  • Tarptautinės programos
  • „CONCERT-Japan“ iniciatyva

„CONCERT-Japan“ iniciatyva

2017 m. gegužės 2 d. skelbiamas Europos interesų grupės „CONCERT-Japan“ 4-asis jungtinis kvietimas „Efektyvus energijos laikymas ir paskirstymas“

Kilusi iš  didžiausios Europos Sąjungos (ES) bendrosios mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir demonstracinės veiklos programos projekto, šiuo metu Europos interesų grupės (toliau – EIG) finansuojama iniciatyva CONCERT-JAPAN  jungia 9 partnerius iš Lietuvos, Japonijos, Ispanijos, Norvegijos, Prancūzijos, Slovakijos, Turkijos, Vengrijos ir Čekijos. Kvietime kaip papildomi partneriai gali dalyvauti ir kitų šalių atstovai, jei įrodo, kad jų dalyvavimas projektuose bus finansuojamas iš jų šalies ar kitų šaltinių.

Gegužės 2 d. EIG partneriai skelbia  4-ąjį bendrą kvietimą „Efektyvus energijos saugojimas ir paskirstymas“, kuriame kartu su partneriais iš EIG šalių galės dalyvauti ir Lietuvos įmonės. Kiekvieną projekto konsorciumą turės sudaryti bent trys partneriai – vienas iš Japonijos, du iš skirtingų Europos šalių, dalyvaujančių jungtiniame kvietime. Kiekviename projekte turi būti po 2 projektų lyderius – vienas iš Japonijos pusės, kitas – iš Europos pusės.

EIG CONCERT-Japan

Europos interesų grupė CONCERT-Japan – tarptautinė jungtinė iniciatyva, remianti mokslo, technologijų ir inovacijų bendradarbiavimo veiklas tarp Europos šalių ir Japonijos. Concert-Japan projektas pradėtas vykdyti 2011 m. ir buvo finansuojamas ES 7-osios bendrosios mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir demonstracinės veiklos programos. Pasibaigus šiam sėkmingam projektui ir esant tolesniam poreikiui tęsti bendradarbiavimą su Japonija kaip šalimi partnere, buvo nuspręsta įkurti Europos interesų grupę -  lanksčią bendradarbiavimo ir Europos bei Japonijos jungtinių veiklų koordinavimo platformą, kuri būtų finansuojama dalyvaujančiųjų EIG šalių iniciatyva.

Paraiškas galės teikti

Priklausomai nuo finansuojančių institucijų taisyklių kvietimas atviras mokslo ir studijų institucijoms bei įmonėms. Kiekvienas projekto konsorciumas turi turėti bent 3 partnerius – 1 iš Japonijos, dvi iš skirtingų Europos šalių, dalyvaujančių jungtiniame kvietime. Pagal Lietuvos dalyvavimo ir finansavimo taisyklių aprašą, paraiškas gali teikti Lietuvos mažos, vidutinės ir didelės įmonės kartu su kitomis iniciatyvą finansuojančių šalių organizacijomis. Kai kurios finansuojančios institucijos nustato maksimalią sumą, kurią gali skirti vienam projekto partneriui iš dalyvaujančios šalies. Kiekvienas partneris turi prieš buriantis į konsorciumą pasidomėti nacionalinėmis taisyklėmis, nurodytomis jungtiniame kvietimo tekste.

Lietuvos įmonių atstovus finansuos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Planuojama projektų trukmė –  3 m.

Planuojama finansuoti 5 projektus, jie truks 3 metus. Bendras iniciatyvos biudžetas, skirtas kvietimui: 3,95 mln. Eur.

Tinkamos išlaidos:

  • išlaidos medžiagoms, smulki įranga;
  • išlaidos komandiruotėms;
  • mokslinių renginių organizavimo išlaidos;
  • išlaidos personalui;
  • Išlaidos pagal sutartis.

Išlaidų tinkamumo kriterijai nustatomi kiekvienos finansuojančios institucijos nacionalinėse taisyklėse.

Bendrą biudžetą kvietimui sudaro finansuojančių valstybių numatomos lėšos.

Paraiškos teikiamos anglų kalba iki š.m. liepos 14 d. internetu https://secure.pt-dlr.de/ptoutline/app/users/login/EIG_JC1JAPAN.

Naudingos nuorodos ir svarbūs dokumentai

Kontaktai pasiteirauti:

Viktorija Bražiūnaitė, tel. (8 5) 2 644 704, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

© Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. Goštauto 12-219, LT-01108 Vilnius. Tel. +370 (5) 2644708; faksas +370 (5) 2312292; el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.